Kryminalni z Rawy Mazowieckiej zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy

Fotoram.io2
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Ponad kilogram amfetaminy zabezpieczyli kryminalni z rawskiej komendy podczas ostatnich działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Policjanci zatrzymali 40-latka, który w aucie przewoził nielegalną substancje. Sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu rawskiego 3-miesięczny areszt.

Kryminalni z Rawy Mazowieckiej już po raz kolejny prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Długie godziny pracy i doskonałe rozpoznanie w środowisku przestępczym ze strony policjantów dało rezultaty. 

- 9 maja 2023 roku po godzinie 12.00 na drodze ekspresowej S8 w Julianowie, funkcjonariusze z rawskiej komendy zatrzymali kierującego samochodem kia ceed. W trakcie przeszukania auta operacyjni znaleźli, worek foliowy z białą substancją. Tester wykazał, że to amfetamina. Mieszkaniec powiatu rawskiego został zatrzymany i przewieziony do komendy. Kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad kilogram amfetaminy. Dzięki determinacji i wiedzy funkcjonariuszy udało się przechwycić znaczną ilość niebezpiecznej substancji, która mogłaby wpłynąć na życie i zdrowie wielu osób - mówi mł. asp. Agata Krawczyk.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu rawskiego areszt na okres 3 miesięcy.