KPP w Rawie Mazowieckiej: "Wspólnie zadbajmy o to, aby żniwa były bezpieczne"

255-153358
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Żniwa to okres wzmożonych prac na roli, ale również zwiększony ruch maszyn rolniczych na drogach. Zachowajmy ostrożność w czasie jazdy oraz w trakcie wykonywania prac polowych.

Na drogach powiatu rawskiego zauważalny jest większy ruch kombajnów i ciągników rolniczych z przyczepami przewożącymi zboże oraz słomę w związku z trwającymi żniwami. Policjanci przypominają rolnikom, aby pamiętajmy zawsze przed wyjazdem na drogę sprawdzić stan techniczny sprzętu. 

- Gospodarz musi być pewny, że korzysta z urządzenia bezpiecznego nie tylko dla siebie ale również dla innych. Bardzo ważne jest prawidłowo działające oświetlenie, trójkąt ostrzegawczy - widoczny z daleka, sprawny układ kierowniczy i hamulcowy - mówi mł. asp. Agata Krawczyk. - Funkcjonariusze często widzą nieprawidłowo przewożone osoby na przyczepie pełnej słomy lub na dyszlu. W takich sytuacjach wystarczy chwila nieuwagi aby pasażer spadł z dużej wysokości lub pod koła przyczepy. Rolnicy również wielokrotnie wspierają się w pracach swoimi pociechami, często za małymi do tego typu pomocy. Nieletnie dziecko za kierownicą traktora czy maszyny rolniczej może przyczynić się do tragedii. Zawsze miejmy na oku nasze dzieci, które bawią się na podwórku i nie dajmy się zwieść rutynie przy wykonywanych pracach rolniczych.