wersja testowa serwisu

Koszmarny wypadek w gminie Biała Rawska. Auto wypadło z drogi i roztrzaskało się o drzewo, ranni zostali uwięzieni we wraku

255-122871
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

O dużym szczęściu mogą mówić osoby uczestniczące w wypadku drogowym w miejscowości Podsędkowice (gmina Biała Rawska). Po uderzeniu w drzewo w samochodzie zakleszczony został kierujący i jego pasażerka. Oboje zostali przewiezieni do szpitali. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają śledczy z Komisariatu Policji w Białej Rawskiej pod nadzorem prokuratora.

Policjanci z komisariatu w Białej Rawskiej pod nadzorem Prokuratora wyjaśniają okoliczności i przebieg wypadku drogowego, do którego doszło 14 listopada około godziny 21:00 w miejscowości Podsędkowice. Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn na prostym odcinku kierujący Peugeotem zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo.

- Kierujący wraz z pasażerką zostali zakleszczeni w pojeździe i do ich uwalniania potrzebna była interwencja strażaków. 25–letni kierujący samochodem Peugeot Partner i jego 21 – letnia pasażerka wymagali hospitalizacji. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wykonali oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia wraz z dokumentacją fotograficzną, ustalili i przesłuchali świadków. Kierującemu została pobrana krew do badań - informuje mł. asp. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Tym razem uczestnicy mieli wiele szczęścia, ponieważ zdarzenie to mogło mieć tragiczny finał. Wspólnie z policjantami przestrzegamy przed nieodpowiedzialną jazdą.

- Brak uprawnień do kierowania pojazdami, a przede wszystkim jazda w stanie nietrzeźwości jest wręcz śmiertelnym zagrożeniem zarówno dla kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Powinniśmy jeździć z prędkością dostosowaną do panujących warunków - natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem - dodaje mł. asp. M. Lewandowska.