wersja testowa serwisu

Korupcja, oszustwa i podrabianie dokumentów. Mieszkaniec Rawy Mazowieckiej usłyszał kilkadziesiąt zarzutów

255-124498
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Wnikliwa praca operacyjna i dochodzeniowa rawskich kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyła się przedstawieniem 45 zarzutów związanych z korupcją, oszustwami i podrabianiem dokumentów. 45 – letniemu rawianinowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Rawscy kryminalni realizujący działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości gospodarczej ustalili, że 45–letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej wydaje certyfikaty i zaświadczenia o odbytych kursach nie mając do tego uprawnień.

- Mężczyzna w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, wystawiał dokumenty osobom zgłaszającym się na kursy. 45 – latek wprowadzał "swoich kursantów" w błąd, ponieważ nie posiadał uprawnień do prowadzenia kursów i egzaminów. Co za tym idzie w wydawanych zaświadczeniach i certyfikatach poświadczał nieprawdę, wiedząc, że przeprowadzone przez niego kursy są niezgodny z obowiązującymi przepisami. Kursanci ponosili koszty związane z odbyciem kursu oraz egzaminem końcowym. Organizator kursu po jego przeprowadzeniu wydawał fałszywe zaświadczenia - informuje mł. asp. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Jak ustalili policjanci proceder ten trwał od 2015 do 2019 roku. Ofiarami nieuczciwego „biznesmena" padło kilkadziesiąt osób, które odbyły u niego kursy.

- Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 45 zarzutów dotyczących korupcji, oszustw i podrabiania dokumentów. Podejrzany przyznał się do winy. Przestępstwa jakich się dopuścił zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności - dodaje mł. asp. Małgorzata Lewandowska.