Najważniejsze wideo w erw24

Jest decyzja Sądu w sprawie wyborów na Burmistrza Brzezin. Druga tura zostanie powtórzona!

Jest decyzja Sądu w sprawie wyborów na Burmistrza Brzezin. Druga tura zostanie powtórzona!

Wyniki drugiej tury wyborów samorządowych na Burmistrza Brzezin zostały unieważnione. Ma to związek z protestem, który złożył jeden z kandydatów - Daniel Szymczak. Dzisiaj (2 lipca) zapadł wyrok w tej sprawie. 

Przypomnijmy, Daniel Szymczak, który był kandydatem na Burmistrza Brzezin uznał, że w Komisji Obwodowej nr 5 w Brzezinach błędnie policzono głosy oddane na samego zainteresowanego, w związku z czym został złożony protest do Sądu. W ostatnich dniach czerwca Daniel Szymczak zabrał głos w sprawie, informując, że na posiedzeniu niejawnym Sąd dokona ponownego przeliczenia głosów oddanych na poszczególnych kandydatów.

- Chciałbym podkreślić, że w przypadku potwierdzenia owych nieprawidłowości wnioskujemy w proteście o powtórzenie drugiej tury wyborów z udziałem kandydatów w osobie Dariusza Guzka i moim - można było przeczytać w obwieszczeniu opublikowanym przez Daniela Szymczaka.

W drugiej turze wyborów znaleźli się...

W drugiej turze wyborów znaleźli się wówczas aktualny Burmistrz - Dariusz Guzek oraz dotychczasowa Burmistrz - Ilona Skipor, która wyprzedziła Daniela Szymczaka ledwie czterema głosami. Pomyłka odnotowana w liczeniu głosów miała więc realny wpływ na skład drugiej tury wyborów w Brzezinach.

Na czym miała polegać pomyłka? Jak się okazuje członkowie Komisji głosy oddane na Daniela Szymczaka (233) mieli przypisać Danielowi Nawrockiemu, na którego w tej Komisji głosowano 133 razy i odwrotnie.

Dzisiaj (2 lipca) Sąd Okręgowy w Łodzi unieważnił wyniki drugiej tury głosowania na Burmistrza. Oznacza to, że mandat wybranego w kwietniu na włodarza miasta - Dariusza Guzka został wygaszony i dojdzie do ponownego głosowania w drugiej turze, tym razem z udziałem Daniela Szymczaka.

Oświadczenie Daniela Szymczaka: