wersja testowa serwisu

Jak wyglądał świąteczny weekend na drogach w powiecie rawskim? Policja podała szczegóły

policja

Już za nami kolejne Święta Wielkanocne, które obchodziliśmy w stanie epidemiologicznym z ograniczeniami. Kierowcy nie mogli liczyć na pobłażliwość mundurowych. Policjanci badali stan trzeźwości, sprawdzali stan techniczny pojazdów, mierzyli prędkość aut. Kontrolowali również kierujących jednośladami.

W okresie świątecznym policjanci odnotowali mniejszy ruch, analogicznie jak w poprzednim roku, co oczywiście spowodowane było stanem epidemiologicznym i ograniczeniami w przemieszczaniu się. Użytkowników dróg powiatu rawskiego nie ominęły niestety zdarzenia drogowe. Funkcjonariusze odnotowali jeden wypadek i 5 kolizji.

Puste drogi zachęciły część kierowców do mocniejszego wciśnięcia pedału gazu, co zakończyło się zatrzymaniem 3 uprawnień do kierowania pojazdami, za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kontrole techniczne pojazdów zakończyli zatrzymaniem 7 dowodów rejestracyjnych. Mundurowi skontrolowali 70 kierujących, z czego 30 osób zostało ukaranych mandatami za popełnione wykroczenia, zastosowali również 18 pouczeń. Policjanci z rawskiej komendy zatrzymali do kontroli 2 kierujących w trakcie obowiązującego zakazu kierowania pojazdami. Przebadali na trzeźwość 321 kierujących z czego jeden rowerzysta miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Policjanci zawsze zapowiadają, że okres świąt ma być czasem spokojnym i rodzinnym, ale to nie znaczy, że funkcjonariusze będą pobłażliwi dla kierowców łamiących przepisy.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej