wersja testowa serwisu

Gmina Rawa Mazowiecka: Za nami uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości

received_49231298505849_20201111-160609_1

Władze gminy Rawa Mazowiecka wzięły udział we Mszy Świętej w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej, gdzie pojawili się przedstawiciele wszystkich samorządów z terenu powiatu rawskiego: Starostwo Powiatowe, UM Rawa Mazowiecka, UG Rawa Mazowiecka, UG Regnów, UG Cielądz, UG Sadkowice, UGiM Biała Rawska.

Następnie Wójt Gminy Rawa Mazowiecka, Michał Michalik, Senator RP, Rafał Ambrozik, Sekretarz Powiatu Rawskiego, Tomasz Góraj, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM w Rawie Mazowieckiej, Arkadiusz Rataj oraz przedstawiciele kombatantów i WOT złożyli kwiaty przed pomnikiem na cmentarzu wojskowym w Rawie Mazowieckiej.

Kwiaty zostały złożone także przed obeliskiem upamiętniającym śmierć zamordowanego przez żołnierzy radzieckich 31 stycznia 1945r. franciszkanina, ojca Wilhelma - księdza Wacława Deperasa w miejscowości Podlas. Dokonali tego Wójt Michał Michalik, wspólnie z Senatorem Rafałem Ambrozikiem i Radnym Rady Powiatu Rawskiego, Pawłem Jakubowskim, który następnie towarzyszył włodarzowi gminy Rawa Mazowiecka przy składaniu kwiatów i zniczy przed pomnikiem zamordowanych mieszkańców wsi Kurzeszyn (28 mieszkańców aresztowanych i wywiezionych do Tomaszowa Mazowieckiego, a następnie do Auschwitz, wielu nie powróciło, była to akcja odwetowa za zrzut broni i amunicji przez lotnictwo brytyjskie, który był odebrany przez oddział AK działający na tym terenie).

Zobacz zdjęcia: