Fantastyczne występy rawskich lekkoatletek

25074
Zwyciężczynie biegu na podium (fot. UM Rawa Mazowiecka)

Aleksandra Karolczuk została Mistrzynią Polski U18 w Biegu Górskim w Stylu Alpejskim natomiast Martyna Karolczuk wywalczyła brązowy medal w tej samej kategorii wiekowej.

W dniu 21 sierpnia w Międzygórzu w ramach Biegów Śnieżnickich rozegrano 23. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w Stylu Alpejskim. Juniorzy rywalizowali w biegu łączonym kategorii U18 i U20 na dystansie 6km z przewyższeniem +635m -55m i metą usytuowaną na szczycie Śnieżnika (1424m n.p.m.).

Aleksandra Karolczuk ukończyła bieg na pierwszej pozycji wśród dziewcząt z czasem 50:50 wygrywając nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale również pokonując starsze zawodniczki z kategorii U20. Jako trzecia w kategorii U18 na metę dotarła Martyna Karolczuk z czasem 53:43, do końca walcząc o drugie miejsce, na którym ostatecznie uplasowała się Dominika Szulc z MKS Hermes Gryfino.

Dziewczęta bardzo dobrze zaprezentowały się również w rozegranych trzy tygodnie wcześniej we Włocławku 53. PZLA Mistrzostwach Polski U18 w Lekkiej Atletyce – Aleksandra zajęła 9 miejsce na dystansie 1500m natomiast Martyna była 3 w finale B na dystansie 400m i ostatecznie została sklasyfikowana na 11 pozycji.

Dziewczęta są uczennicami rawskiego Katolickiego Publicznego LO oraz zawodniczkami LUKS „Boguszyce".

źródło: UM Rawa Mazowiecka