wersja testowa serwisu

Eksplozja w punkcie skupu złomu w Białej Rawskiej. Konieczny był przylot śmigłowca LPR

ZRM-LPR-strazacy-fot.-KPP-w-Opocznie
fot. ilustracyjne

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na terenie punktu skupu złomu w Białej Rawskiej. W wyniku zdarzenia poszkodowany został 37-letni mieszkaniec powiatu rawskiego, który śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala w Łodzi.

W czwartek, 9 lipca około godziny 11:00 dyżurny rawskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu na terenie punktu skupu złomu w Białej Rawskiej. Policjanci na miejscu ustalili, że 37-letni pracownik doznał obrażeń po eksplozji, do której doszło podczas rozcinania metalowej beczki.

- Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Łodzi. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia wraz z dokumentacją fotograficzną, zabezpieczyli dowody oraz przesłuchali świadków - informuje sierż. sztab. Magdalena Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że do eksplozji mogło dojść w wyniku rozcinania metalowej beczki za pomocą palnika gazowego, podczas gdy w rozcinanej beczce zgromadził się gaz z resztek przechowanej tam substancji.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Białej Rawskiej.