Najważniejsze wideo w erw24

Dzielnicowa i profilaktyk na spotkaniu w przedszkolu

255-197606
fot. KPP w Rawie Mazowiekciej

Policjantki odwiedziły dzieci z Przedszkola Wesoła Kraina. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

Mimo, że trwają wakacje i dzieci szkolne odpoczywają, jednak policjanci z rawskiej komendy nie ustają w odwiedzaniu przedszkolaków i rozmawianiu z nimi na temat bezpieczeństwa. Tym razem dzielnicowa st. sierż. Dominika Golec oraz policjantka zajmująca się profilaktyką st. sierż. Agnieszka Gronowska odwiedziły dzieci w przedszkolu Wesoła Kraina. Podczas spotkania mundurowe przypomniały najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjanci wyjaśnili też maluchom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.

Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko chciało obejrzeć z bliska kajdanki, tarczę do zatrzymywania pojazdów, policyjną latarkę a także przymierzyć policyjną czapkę. Na koniec każde dziecko otrzymało certyfikat małego policjanta. Było to bardzo udane spotkanie.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej