wersja testowa serwisu

Bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego zarekwirowali kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych

255-108406

Wspólne działania policjantów z Komisariatu Policji w Białej Rawskiej oraz funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w miejscowości Biała Rawska doprowadziły do zabezpieczenia czterech nielegalnych automatów do gier hazardowych. Za posiadanie takich urządzeń w lokalach grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci z Komisariatu w Białej Rawskiej ustalili miejsce, którego najemca wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych posiadał nielegalne automaty do hazardu. Wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej 14 lutego 2020 roku skontrolowali prywatny lokal w Białej Rawskiej, gdzie ujawnili cztery nielegalne automaty.

- Maszyny miały zainstalowane gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych. Na organizowanie tego typu gier wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna - informuje sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. - Funkcjonariusz przeprowadzili na miejscu eksperyment procesowy, który potwierdził, że są to automaty działające w sprzeczności z przepisami prawa. Maszyny zostały zarekwirowane przez funkcjonariuszy Służby Celno – Skarbowej, którzy będą teraz prowadzić postępowanie w tej sprawie.

To już drugi lokal z tego typu usługami wyeliminowany w ostatnim czasie przez funkcjonariuszy na terenie Białej Rawskiej.

Przypominamy, prowadzącemu nielegalny proceder, jak również właścicielowi, który wynajął lokal, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.