wersja testowa serwisu

Akcja policji i saperów w gminie Sadkowice. Podczas budowy wodociągu odkryto niewybuch z II wojny światowej

Akcja policji i saperów w gminie Sadkowice. Podczas budowy wodociągu odkryto niewybuch z Ii wojny światowej
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Podczas prac ziemnych w miejscowości Kłopoczyn wykopany został granat moździerzowy pochodzący prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Niewybuch został zabezpieczony przez policjantów do przyjazdu saperów z tomaszowskiej jednostki.

We wtorek, 15 czerwca dyżurny rawskiej komendy został poinformowany, że w miejscowości Kłopoczyn w gminie Sadkowice podczas prac związanych z budową wodociągu znaleziono przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce pojechał policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który obejrzał znalezisko. Okazało się, że był to granat moździerzowy kaliber 120 mm pochodzący prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

Niewybuch został zabezpieczony przez policjantów, którzy pilnowali go do czasu przyjazdu saperów z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Jeszcze tego samego dnia saperzy przewieźli granat na poligon i go zneutralizowali.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że znalezionych niewybuchów nie należy dotykać ani przenosić. Należy powiadomić służby pod numerem alarmowym 112 i do czasu ich przyjazdu zabezpieczyć miejsce znalezienia niewybuchu przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej

fot. KPP w Rawie Mazowieckiej