wersja testowa serwisu

15–latek ukradł matce samochód, żeby pojechać do dziewczyny. Zatrzymali go rawscy policjanci

policja1

Rawscy policjanci na trasie S8 zatrzymali 15–letniego mieszkańca Gostynia. Młodzieniec ukradł matce Toyotę i jechał do dziewczyny do Warszawy. Teraz o jego losie zdecyduje sąd rodzinny.

Tuż przed południem 15 stycznia 2021 roku dyżurny rawskiej komendy otrzymał informację od dyżurnego komendy w Gostyniu (województwo wielkopolskie), że trasą S8 na wysokości Rawy Mazowieckiej może poruszać się skradziony samochód Toyota rav 4.

Jak wynikało z wskazań GPS, samochód za kilka minut powinien wjechać na teren działania rawskiej komendy. Dyżurny natychmiast polecił patrolom pojechać na trasę S8 i zatrzymać skradziony samochód. Toyotą miał poruszać się 15-letni syn właścicielki.

- O godzinie 12:30 policjanci drogówki zatrzymali Toyotę. Chłopak został przewieziony do komendy, gdzie został przesłuchany, natomiast samochód warty ponad 130 tysięcy złotych został zabezpieczony na policyjnym parkingu - informują policjanci. - 15-latek przejechał ponad 250 kilometrów. Jak tłumaczył, jechał by spotkać się z dziewczyną. Nieodpowiedzialny „uciekinier" uważał nic takiego się nie wydarzyło, ponieważ nie uszkodził samochodu.

Teraz nieletni sprawca stanie przed sądem rodzinnym i odpowie za kradzież samochodu oraz kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej